Bezpieczna koloryzacja włosów

Koloryzacja włosów jest tym, co bardzo często wykonują kobiety. W dobie mody na przeróżne kolory, nasze włosy mogą nieco ucierpieć. Jak wiadomo – im częstsze koloryzacje i większe zmiany, tym w gorszej kondycji są nasze włosy. Całe szczęście istnieją sposoby, dzięki którym sprawdzimy, jak będziemy wyglądać w danym kolorze włosów, bez szkody na nich.

Kolorowe włosy – czy to dla mnie?

kolorowy lakier do włosówW ostatnim czasie coraz modniejsze stają się kolorowe stylizacje włosów. Bardzo dużym uznaniem cieszy się kolor niebieski oraz fioletowy. Panie najczęściej decydują się na koloryzację końcówek, co nadaje im nieco szalonego wyglądu. Niestety koloryzacja kolorową farbą jest nieco ryzykowna, ponieważ jeśli kolor nam się nie spodoba, konieczne będzie wykonanie profesjonalnej dekoloryzacji, co dodatkowo zniszczy nasze włosy. Z myślą o osobach, które chcą jedynie sprawdzić, jak będą się prezentować w konkretnym kolorze, powstał kolorowy lakier do włosów. Dzięki niemu w szybki i prosty sposób możemy wyczarować nawet najbardziej kolorowe włosy. Takie rozwiązanie sprawdzi się nawet w przypadku dzieci, które marzą o kolorowych włoskach. Zazwyczaj lakier taki zmywa się już po pierwszym myciu, a więc w okresie wakacyjnym można dziecku pozwolić na odrobinę szaleństwa. Z całą pewnością nie wpłynie to negatywnie na delikatne włosy. Lakiery te w swoim składzie nie zawierają amoniaku ani utleniaczy, w związku z czym są całkowicie bezpieczne. Taki lakier kosztuje kilkanaście złotych, a wybór kolorów jest naprawdę spory. To również świetny sposób na szybką zmianę koloru włosów np. przed imprezą.

Kolorowy lakier do włosów jest dla nas całkowicie bezpieczny, a kolor zmywa się już podczas pierwszego mycia. W związku z tym jest bardziej bezpieczny niż szampon koloryzujący. Poza tym lakier taki jest bardzo prosty w użyciu, a więc poradzą sobie z tym nawet dzieci. Prosty skład sprawia, że nasze włosy są całkowicie bezpieczne podczas aplikacji.