Co oznacza VoIP?

 

Technologie związane z komunikacją, zaskakują nas chyba najbardziej. Patrząc na dynamicznie zmieniający się rynek usług, zauważamy jak wielką rolę ma w tym internet. Praktycznie wszystkie usługi związane z porozumiewaniem się na odległość są opanowane przez internet. Zatem dlaczego mielibyśmy również nie dzwonić z jego pośrednictwem, zamiast korzystać telefonii komórkowej?

Voice over Internet Protocol to technologia przyszłości

voipPrzesyłanie głosu z pomocą internetu było możliwe od dość dawna, jednak nie opracowano technologii, która byłaby optymalna. Jednak z czasem naukowcy wzięli się do pracy na poważnie i efektem jest właśnie VoIP, czyli technologia, umożliwiająca nam przesyłanie głosu przez internet. To metoda, która jest znacznie bardziej doskonała od telefonii stacjonarnej, czy komórkowej. Jest też tańsza oraz bezawaryjna. Co ważne zaznaczenia jest też innowacyjna. W VoIP nie płacimy, kiedy w słuchawce panuje cisza, w chwili gdy nic nie mówimy, lub musimy odejść od telefonu. System automatycznie rozpoznaje takie momenty i nie nalicza opłaty za połączenie. Trzeba też wspomnieć o kosztach, gdyż w przypadku telefonii internetowej są one kluczowym atutem. Przede wszystkim zaznaczmy, że rozmowy wewnątrz sieci operatora są całkowicie bezpłatne. Rozmowy zagraniczne, nawet z innymi kontynentami są niezwykle tanie i w tej materii VoIP, nie ma absolutnie żadnej konkurencji. Telefonię internetową bardzo cenią zachodni przedsiębiorcy, ponieważ sprawia ona, że koszty utrzymania telefonów w firmie zostają drastycznie obniżone. Jednak jak wszystko, technologia Voice over Internet Protocol ma swoje wady, ale są one związane z uzależnieniem od internetu o wysokiej jakości połączenia, czyli szybkiemu i najlepiej światłowodowemu. To jednak bardzo mały mankament ponieważ struktury informatyczne ciągle się rozwijają, a internet o optymalnej prędkości do VoIP jest na wyciągniecie ręki.

Telefonia internetowa, czyli w skrócie VoIP to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą obniżyć koszty w swojej firmie, ale także dla tych, którzy wykonują wiele międzynarodowych połączeń. W każdym przypadku, VoIP pomoże obniżyć koszty połączeń i zapewni najlepszy rodzaj połączenia, nieporównywalny z telefonią stacjonarną, ani nawet komórkową.