Czy można wywołać kwadratowe zdjęcia?

Ostatnio znalazłam hasło do swojego starego profilu w mediach społecznościowych. Był on ustawiony na prywatny tak, że tylko najbliżsi znajomi mieli do niego wgląd. Znalazłam na nim mnóstwo zdjęć i niektóre z nich postanowiłam wywołać, lecz początkowo pojawił się mały problem. 

Jak wywołać zdjęcia w kwadracie?

wywoływanie zdjęć kwadratowychJak wiadomo przez wiele lat panowała moda w internecie na zdjęcia kwadratowe. Wszyscy publikowaliśmy je w takim własnie formacie ozdabiając je dodatkowo różnorakimi naklejkami lub filtrami. Tak się składa że parę lat temu wymieniałam dysk twardy w komputerze ponieważ stary się zepsuł, a co za tym idzie straciłam dostęp do swoich starych zdjęć. Znalazłam je jednak na starym profilu w internecie dlatego postanowiłam je zapisać na dysku. W tamtych latach lubiłam przerabiać zdjęcia tak, aby wyglądały jak analogowe i podczas ich przeglądania wpadłam na pomysł, że w sumie świetnie byłoby je wywołać. Obawiałam się tylko tego, jak je skadruję skoro są w kwadracie lecz na szczęście okazało się, że wiele stron oferujących wykonanie odbitek posiada także wywoływanie zdjęć kwadratowych, a to oznaczało, że nie musiałam z nimi nic robić. Wystarczyło je tylko wgrać i po prostu zamówić. Bardzo ucieszyła mnie ta możliwość ponieważ zdjęcia wcześniej i tak zostały wykadrowane właśnie do kwadratu, więc nie chciałam z wykadrowanej fotografii ucinać jeszcze więcej zwłaszcza, że wiele fotek straciłoby wtedy swój sens.

Widząc niskie ceny za odbitkę zdecydowałam się koniec końców wywołać wszystkie zapisane zdjęcia, a następnie umieścić je w widocznym miejscu w pokoju. Nie chciałam ich mieć w ramkach ponieważ zajęłoby to zbyt dużo miejsca. Zdecydowałam się na bardzo modne ostatnio rozwiązanie w postaci zawieszania zdjęć przy użyciu drewnianych spinaczy do bielizny na brązowych sznureczkach.