Dobra podstawa pod wanienkę

Wielu rodziców obawia się pierwszej kąpieli swojego nowo narodzonego dziecka, bo boją się mu zrobić krzywdę. Kilkutygodniowy maluszek jest bardzo kruchy, ale z każdym tygodniem staje się coraz silniejszy i śmielszy. Dziecko możemy kąpać na wiele sposobów i w różnych miejscach, ale najbezpieczniej jest w specjalnej wanience dla niemowlaków.

Z czego jest wykonana podstawa pod wanienkę?

podstawy pod wanienki dla dzieciZanim się jeszcze maluszek urodzi, rodzice kompletują jego wyprawkę. Nie może w niej zabraknąć łóżeczka, wózka, wanienki i przyborów pielęgnacyjnych. Dziecko, które się dopiero urodziło, nie musimy kąpać codziennie, bo wystarczy co drugi dzień. W czasie kąpieli należy przestrzegać dwóch zasad, w pomieszczeniu musi panować temperatura minimum dwadzieścia cztery stopnie, a woda musi być ciepła na tyle, aby termometr wskazywał około trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. Najlepsze dla niemowlaków są plastikowe wanienki, które mogą mieć rozmiar od siedemdziesięciu do około stu dziesięciu centymetrów długości. Aby kąpiel była wygodna dla rodzica i dziecka, warto jeszcze zainwestować w podstawy pod wanienki dla dzieci, które kupimy niemalże w każdym sklepie z artykułami dla dzieci. Stelaż jest wykonany z lekkiego aluminium i po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, więc możemy go przechowywać pod łóżkiem, czy nawet w szafie. Najprostszy model podstawki składa się z dwóch ukośnych nóżek ze specjalnymi uchwytami, w które wkładamy wanienkę. Każdy model posiada regulację wysokości i szerokości, co ułatwia umieszczenie na nim wanienki o różnym rozmiarze. Od spodu nogi podstawy posiadają specjalne gumki, aby wykluczyć ryzyko przesuwanie się po śliskiej powierzchni. Dzięki takiemu stelażowi pod wanienkę, nie musimy się do niej schylać, co pozytywnie wpływa na stan zdrowia fizycznego rodzica. Możemy też dziecko kąpać w każdym miejscy, nawet  w jego pokoju, gdzie czuje się najlepiej. Podstawki pod wanienki są dość popularne szczególnie wśród młodych i niedoświadczonych rodziców, którzy się dopiero uczą pielęgnacji niemowlaka.

Stelaże możemy kupić najtaniej w sklepach internetowych i też tam znajdziemy ich największy wybór. Często kupując wanienkę, możemy ją znaleźć w zestawie z podstawką, dzięki czemu zaoszczędzimy nieco pieniędzy na wyprawce dla maluszka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy rodzic bez względu na wzrost, może kąpać dziecko bez konieczności schylania się do niego.