Dobre materace dla psów

Pies jako zwierzę udomowione jest w pełni zależny od swojego ludzkiego opiekuna. Podczas gdy w naturze sam troszczył się o siebie, obecnie wszystkie potrzeby tego zwierzęca musi zrealizować człowiek. Zapewnienie wygodnego, spokojnego miejsca do odpoczynku i snu jest tutaj bardzo istotnym elementem, wpływającym na ogólny dobrostan naszego pupila.

Czy psu jest wygodnie na materacu?

materac dla psaAby zwierzątko domowe mogło cieszyć się długim i zdrowym życiem powinno mieć możliwość odpoczynku w przyjaznym środowisku. Miejsce na posłanie psa musi być dobrze dobrane. Nie może znajdować się w przeciągu albo na przejściu, gdzie ciągle ktoś chodzi. Powinno być w miarę zaciszne i koniecznie osłonięte przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Pamiętajmy jednak, że psy lubią, aby z ich posłania widać było główną część domu lub drzwi wejściowe. W ten sposób nawet odpoczywając czuwają nad swoim stadem. W mniejszym stopniu dotyczy to niewielkich ras, których przedstawiciele wolą miejsca ukryte, a najchętniej sypiają pod kocykiem na łóżku właściciela. Tak czy inaczej każdy pies domowy musi mieć jedno wybrane miejsce, o którym będzie wiedział, że jest jego posłaniem. Zadbajmy, aby piesek je polubił, przygotowując wygodne podłoże. Idealnie nadaje się do tego celu materac dla psa. Jest lekki, dzięki czemu nie sprawia kłopotu kiedy trzeba na posłaniu posprzątać. Łatwo go wyczyścić z zewnątrz albo wytrzepać z naniesionego przez zwierzę piasku. Izoluje także od chłodu.

Ze względu na swoją elastyczność stanowi bardzo wygodne miejsce do spania nawet dla dużych psów. Psy lubią tego typu posłania, bo mogą je „udeptywać”, co stanowi atawistyczny odruch u wielu ras. Jednocześnie pokrowiec materaca nie ściąga się i nie zagina, jak to bywa z narzuconym na posłanko kocem.