Domki na narzędzia jako przykład architektury ogrodowej

Domki narzędziowe to istotny element ogrodu, który powinien pełnić funkcję przechowywania narzędzi i artykłów ogrodnczych, ale również być ozdobą ogrodu. Mamy wybór wśród wielu modeli domków, a może zamówić ten jedyny, który będzie wyjątkowy i oyginalny?

Jak uatrakcyjnić wygląd domków narzędziowych?

domki na narzędziaNie zawsze coś, ma spełniać rolę swoistego magazynu musi być nudne, szare i stać na zapleczu. Wystarczy trochę wyobraźni aby z domku na narzędzia wyczarować element ozdobny ogrodu. Przykładem może być zamontowanie do ścianek domku trejaża, po którym będą pięły się rośliny ozdobne. Przykładem roślin pnących może być hortensja pnąca, winobluszcz pięcioklapowy, bluszcz pospolity, glicynia lub winorośl. Wszystko zależy od miejsca, w którym stoi domek na narzędzia, czy jest to stanowisko cieniste, czy może nasłonecznone, do tych warunków dobieramy odpowiednie pnącza. Innym pomysłem na zrobienie ozdoby z domków na narzędzia może być pomalowanie elementów domku na kolory, które będą się wtapiały w kolorystykę ogrodu. Może skandynawska biel, która będzie pasować do większości wnętrz ogrodowych A może szarość, która będzie tłem dla roślin kwitnących Wszystko zależy od naszych upodobań. Domki na narzędzia mogą być również pomalowane na bardziej odważne kolory: błękit, zieleń, róż. Najczęstszym jednak rozwiązaniem jest zabezpieczenie drewnianego domku lakierobejcą. To świetne rozwiązanie, jeżeli odcień lakierobejcy będzie komponował się z meblami ogrodowymi, palisadą lub innymi elementami drewnianymi będącymi w ogodzie. 

Tak więc domki na narzędzia mogą być również ozdobą ogrodu, jeśli tylko poświęcimy im trochę czasu  zastanowimy się, jaki efekt zamierzamy osiągnąć. Najgorszym wrogiem urządzania ogrodu jest brak na niego pomysłu, w jakim stylu chcemy aby był. Jeżeli tylko znajdziemy odpowiedni do naszych upodoba styl to z łatwością dopasujemy każdy domek na narzędzia.