Duże znaczenie butów korekcyjnych

Mam dwójkę dzieci. Córka ma 4 lata, a syn jest w wieku 7 lat i chodzi już do pierwszej klasy. Niestety niedawno zaczął skarżyć się na ból bioder. Bardzo zdziwiło mnie to, że w tak młodym wieku dziecko może już odczuwać dolegliwości bólowe w obrębie stawów. Znajomi powiedzieli mi, że to reumatyzm młodzieńczy, bardzo się przestraszyłam, ale nie wierzyłam im na słowo. Postanowiłam wybrać się do fizjoterapeuty, aby odpowiednio zdiagnozował problem mojego synka.

Działanie przeciwbólowe i profilaktyczne butów korekcyjnych

buty korekcyjne memoFizjoterapeuta stwierdził u mojego synka koślawość pięt oraz wytłumaczył, że może się ona przekładać na koślawość kolan, a to w konsekwencji nawet na miednicę i kręgosłup. Okazało się, że faktycznie koślawość ta jest na tyle wyraźna, że cała noga układa się inaczej, aż do miednicy. To jest przyczyną bólu stawów biodrowych mojego synka. Fizjoterapeuta zalecił kupno odpowiednio dopasowanych butów korekcyjnych w celu zniwelowania tej wady. Postanowiłam więc kupić buty korekcyjne Memo. Zdecydowałam się na nie, ponieważ ich producent oferuje odpowiednie dopasowanie i wyprofilowanie butów tak, aby prawidłowo korygowały powstałą wadę, czyli w przypadku mojego synka – koślawość. Oczywiście zakupiłam te buty, synek stwierdził, że są bardzo wygodne i od razu je polubił. Wystarczyły niecałe 2 tygodnie, aby dolegliwości zaczęły ustępować. Teraz, po prawie 2 miesiącach mój syn prawie w ogóle nie skarży się na ból nóg. Dużo zawdzięczam fizjoterapeucie, u którego byłam, ponieważ nie dość że uspokoił mnie mówiąc, ze to nie jest reumatyzm dziecięcy, to jeszcze zaplanował bezbolesną i nieczasochłonną terapię w postaci kupna butów korekcyjnych. Buty te są wspaniałym wynalazkiem, który pomaga wyleczyć wady postawy oraz zniwelować dolegliwości bólowe. Warto ich używać także profilaktycznie., aby zapobiegać wystąpieniu wad postawy u dzieci.

Stan układu ruchu mojego synka był naprawdę zły. Nogi były niesymetryczne oraz ustawione w nienaturalny sposób. Na szczęście prawidłowa diagnoza fizjoterapeuty oraz zastosowanie butów korekcyjnych Memo pozwoliły na powrót układu ruchu mojego synka do prawidłowej formy. Teraz jestem już bardziej świadoma i planuję zainwestowanie w takie buty także dla córki w celach profilaktycznych, aby nie musiała przechodzić tego, co jej brat.