Krótkie i malownicze wyprawy rowerowe

 

W Polsce jest wiele odcinków rowerowych, na które koniecznie powinieneś pojechać. Chodzi mi głównie o południe naszego kraju, ponieważ stamtąd pochodzę i wielokrotnie jeździłem tamtymi trasami. Są to miejsca, gdzie można udowodnić sobie, że ma się dużo siły i energii. Niekoniecznie są to trasy długie. Zazwyczaj nie przekraczają sześćdziesięciu kilometrów. Doświadczony kolarz nawet nie odczuje, że przejechał taki dystans na płaskim terenie.

Krótkie wyprawy rowerowe na południu kraju

krótkie wyprawy rowerowe po polsceJeśli lubisz wyzwania możesz przejechać się trasami, które Ci zaproponuje. Są to naprawdę krótkie wyprawy rowerowe po Polsce, jednak dają tyle frajdy, że nie sposób tego opisać. Pierwsza trasa przebiega pomiędzy dwoma bieszczadzkimi miejscowościami. Chodzi o Ustrzyki Górne oraz Ustrzyki Dolne. Odcinek ma niespełna sześćdziesiąt kilometrów. Jeśli nie czujesz wyzwania, wyobraź sobie, że jest to bardzo górzysty teren. Drogi układają się w serpentyny, a jazda nimi jest niesamowicie przyjemna. Oczywiście wymaga to kondycji, dlatego odcinek ten dedykowany jest doświadczonym kolarzom. W niektórych miejscach nachylenie drogi wynosi około pięćdziesiąt procent. Trasa bardzo malownicza oraz znajduje się na niej wiele zabytków architektury kresowej. Drugim odcinkiem jest trasa z Przemyśla do Horyńca Zdrój. Taką wycieczkę polecam nawet początkującym kolarzom, Występują na niej niewielkie nierówności terenu, jednak można spokojnie przejechać je szlakami rowerowymi. Końcowy etap, czyli Horyniec Zdrój to miejsce uzdrowiskowe, dlatego w pełni zregenerujesz swoje siły. Będziesz jechał głównie po malowniczych terenach. Warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub kamerę sportową. Dla takich tras niektórzy przyjeżdżają z północnej części naszego kraju. Jeśli zdecydujesz się na wyprawę, na pewno zrozumiesz dlaczego tak jest.

Południowa Polska jest pełna malowniczych tras ze względu na ciekawą rzeźbę terenu oraz architekturę miast. Są one przyjemne dla oka, budowane w stylu lwowskim lub austriackim. Wybierz się na wyprawę samemu lub ze znajomymi. Niejedna miejscowość po drodze bardzo wam się spodoba. Być może znajdziecie kolejne warte przejechania trasy, które odwiedzicie w przyszłym sezonie? Nie są to długie odcinki, dlatego możesz jechać zwykłym rowerem górskim lub szosowym.