Labrador idealnym psem dla dzieci

Niedawno wprowadziliśmy się z mężem i dziećmi do naszego nowo wybudowanego domu. O dawna nasza dwójka dzieci namawiała nas na psa, jednak w mieszkaniu w bloku nie było za bardzo warunków do tego, aby mieć jakiekolwiek większe zwierzę. Teraz, natomiast, mamy dużo przestrzeni i spory ogród za domem, z racji tego mogliśmy naszym dzieciom oświadczyć wspaniałą nowinę- będą mogły mieć szczeniaka.

Wymarzony szczeniak w naszym domu

szczeniaki labradora z rodowodemO psie moje dzieci marzą od kiedy pierwszy raz zobaczyły szczeniaki u swojego kuzynostwa. Zarówno ja, jak i mąż jesteśmy za tym, żeby dzieci jak najszybciej uczyły się odpowiedzialności poprzez opiekę nad jakimś stworzeniem. Do tej pory, jednak, mieszkaliśmy w bloku, gdzie nie było miejsca i dogodnych warunków dla prawidłowego rozwoju psa. Od kilku miesięcy mieszkamy już w nowym, dużym domy z ogrodem i możemy w końcu zakupić dzieciom psa. Zastanawialiśmy się dość długo, jaka rasa była by najlepsza dla dwójki dzieci w wieku szkolnym i ostatecznie zdecydowaliśmy się na labradora. Są to chyba jedne z najbardziej przyjaznych i inteligentnych psów, które szybko się uczą i idealnie sprawdzają się wśród rodzin z dziećmi. Z początku obawiałam się nieco, że labrador to zbyt duży pies na początek, jednak ostatecznie mąż uświadomił mi zalety tej rasy i fakt, że przecież mamy miejsce na tak duże zwierzę. Dowiedzieliśmy się też, ze nasi znajomi posiadają hodowle i właśnie mają na wydanie szczeniaki labradora z rodowodem, więc udaliśmy się do nich z dziećmi i wybraliśmy psa, który najbardziej nam się spodobał. Szczeniak ma biszkoptową sierść, jest bardzo energicznym, ale, o dziwo, posłusznym psem. Kupiliśmy mu śliczną obrożę z imieniem, bo imię rasowe psy mają zazwyczaj narzucone z góry. Dostał też własną leżankę, miskę oraz kilka zabawek. Mój mąż śmieje się, że ma wrażenie, jakbyśmy mieli teraz w domu kolejne dziecko. Żeby jak najlepiej wychować psa, kupiliśmy kilka książek na temat labradorów i tego, jak je wytresować.

Wraz z przeprowadzką do nowego domu, postanowiliśmy z całą rodziną, że kupimy sobie psa. Moje dzieci były zachwycone, bo od dawna namawiały mnie na zwierzę. Zdecydowaliśmy się na rasowego psa, a konkretnie na labradora, gdyż słyszeliśmy o tych psach wiele dobrego. Mamy teraz w domu szczeniaka labradora o biszkoptowej sierści.