Lokomotywa SM42 H0

Ludzie kolekcjonują przeróżne rzeczy, czasem są to także zabawki. Limitowane wersję są prawdziwą gładką dla niejednego fana. Popularne wśród kolekcjonerów i hobbystów, są tabory kolejowe zasilane prądem elektrycznym. 

Jak wygląda model SM42?

sm42 h0Kolejki, które możemy kupić w sklepach, to najczęściej modele przeznaczone do składania, albo dostępne w całości. Są one wykonywane z niesamowitą dokładnością, a farba na nie jest nakładana ręcznie, przez co wyglądają jak małe dzieła sztuki. Dla prawdziwych fanów, model SM42 H0 to popularna lokomotywa spalinowa, manewrowa w skali jeden do osiemdziesięciu siedmiu. Jest ona dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, między innymi jest niebieska, zielona i brązowa. Lokomotywa posiada ruchowe podwozie, plastikowe szybki w kabinie maszynisty, stalowe koła szprychowe, światła białe czołowe, oraz tylne czerwone. Oczywiście w zależności od roku wydania danego modelu, będzie on posiadał różne wyposażenie. Model SM42 jest przeznaczony do celów kolekcjonerskich, albo dla młodzieży w wieku powyżej piętnastego roku życia, gdyż zawiera elementy ostre, a czasem nawet szklane. Model SM42 produkuje kilka firm, które poza lokomotywami, mają w ofercie wagony towarowe, pasażerskie, piętrowe i noclegowe. Aby nasza kolejka nabrała barw, wystarczy stworzyć dla niej odpowiednią makietę, pełną mostów, tuneli, przejazdów kolejowych i skrzyżowań. Wszystkie te elementy kupimy w sklepach modelarskich, łącznie ze sztuczną trawą, którą się kładzie pod tory kolejowe.

Kolejka elektryczna może być świetnym pomysłem na prezent dla osoby, która się interesuje koleją. Modele są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które wiernie odzwierciedlają oryginały. Ceny pociągów zaczynają się od dwustu złotych i mogą kosztować nawet parę tysięcy.