Najlepszy rower męski

Turystyka rowerowa jest jedną z popularniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest to bardzo dobry trend, ponieważ ludzie nie tylko podziwiają widoki podczas wycieczek rowerowych, ale przede wszystkim dbają o swoje zdrowie. Częsta jazda rowerem to przede wszystkim dobra kondycja i wysportowana sylwetka.

Rower dla mężczyzny

męskie rowery krossWycieczki rowerowe są przyjemne same w sobie, ale jeśli chcemy podnieść komfort podróżowania rowerem, musimy mieć dobry rower. Obecnie największą popularnością cieszą się męskie rowery kross. Są to rowery charakteryzujące się bardzo dużą wytrzymałością. Świetnie radzą sobie z najtrudniejszymi zadaniami, w każdych warunkach. Nie straszny jest im deszcz, mróz, a nawet śnieg. Takim rowerem możemy poruszać się dosłownie w każdych warunkach. Nawet podczas jazdy po nieutwardzonym terenie, nasza jazda będzie bardzo wygodna. Rowery kross wyposażone są w amortyzatory, które świetnie wybierają wszystkie nierówności na drodze. Taki rower wyposażony jest w przerzutki, dzięki temu możemy dostosować przełożenie do prędkości i siły naszych nóg. Z przodu mamy kasetę złożoną z trzech zębatek o różnych wymiarach, a z tyłu kasetę składającą się z siedmiu zębatek. To wszystko w połączeniu z dużymi kołami pozwala rozpędzić się do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Jeśli chodzi o hamulce, to w standardzie mamy hydrauliczne hamulce tarczowe, które są w stanie wyhamować z bardzo dużej prędkości do zera na przestrzeni zaledwie kilku metrów.

Najlepszym miejscem na zakup takiego roweru jest stacjonarny sklep rowerowy. Przed zakupem warto przymierzyć się do roweru, aby dobrać rozmiar ramy i kół do swoich warunków fizycznych. Koszt zakupu dobrego roweru jest dość duży, ponieważ za dobry rower musimy zapłacić kwotę w granicach dwóch tysięcy złotych, ale jest to inwestycja na lata.