Niestandardowa uprawa truskawek

 

Uprawa truskawek przede wszystkim kojarzy się nam z małymi krzaczkami truskawek, które zostały zasadzone w ziemi. Przy tego typu uprawie truskawek, wszystkie rośliny znajdują się na tym samym poziomie, w bardzo bliskim sąsiedztwie ziemi. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny typ uprawy, jaki możemy realizować w przypadku truskawek.

Pyszne truskawki wiszące

truskawka wiszącaTruskawki są popularnymi owocami, które charakteryzują się pełnią smaku i aromatu. Nie dziwi więc, że są to owoce, które zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Chętnie też podejmujemy się wyzwania związanego z uprawą tych owoców, jeśli tylko mamy ku temu warunki. Jeśli wydaje się nam, że uprawa truskawek wymaga od nas posiadania terenu gruntowego, zaskakująca może okazać się dla nas truskawka wisząca. Jest to typ truskawek, które możemy posadzić w doniczce. Krzew rozrasta się w taki sposób, że zaczyna zwisać z doniczki – warto więc powiesić ją na określonej wysokości. Oczywiście, duży rozrost krzaka wymaga od nas czasu i cierpliwości. Truskawki wiszące są roślinami wieloletnimi i z każdym kolejnym rokiem dodatkowo rozrastają się, osiągając coraz większe rozmiary. Jednocześnie truskawki te, ze względu na sposób, w jaki rosną, charakteryzują się doskonałymi warunkami do dojrzewania w pełnym słońcu. Kolor, jaki osiągają jest jednolity, a ich dojrzewanie trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku standardowych truskawek.

Truskawki wiszące nazywane są też truskawkami pnącymi. To, w jaki sposób zostaną przez nas zagospodarowane zależy od naszej kreatywności i możliwości, jakimi dysponujemy. Musimy jednak pamiętać, że truskawki te wymagają od nas uwagi, zwłaszcza w czasie kwitnienia, a następnie procesu dojrzewania, by miały jak najwięcej smakowitych i w pełni soczystych owoców.