Pomysł na biznes – własna cukiernia

Mając pomysł na założenie własnej cukierni należy zawczasu zorientować się czym taki typ działalności się charakteryzuje, a także w jaki sposób taki punkt powinien być wyposażony i zorganizowany. Kwestie te z pozoru dość oczywiste mogą wcale się takie nie okazać. Podpowiadamy jakie rozwiązania mogą nam pomóc w prowadzeniu własnej cukierni, a jaki bezsprzecznie muszą zostać zastosowane.

Wyposażenie cukierni – co powinno się znaleźć

Wyposażenie cukierni Niewątpliwie najważniejszym aspektem przy zakładaniu własnej cukierni jest jej odpowiednie wyposażenie. Od tego jakiego rodzaju rozwiązania stosujemy, a także jakie będą one pod względem jakościowym zależeć będzie to jak funkcjonować będzie nasza cukiernia. Co bezapelacyjnie musi znaleźć się na stanie? Na podstawie strony ktd-poznan.pl można tu wskazać takie rozwiązania jak:

  • piece cukiernicze,
  • lady chłodnicze,
  • stoły piekarnicze.

Według portalu www.piekarnie24.pl ponadto musimy pamiętać o wyposażeniu naszej cukierni w domowe przyrządy kuchenne. Znajdą się tu takie rozwiązania jak wałki, roboty kuchenne, formy do ciasta, szpryca do dekoracji ciast, itd. W związku z czym należy się liczyć z tym, że założenie cukierni może okazać się nie takie tanie jak byśmy się spodziewali. Niemniej na sprzętach wybieranych do naszej cukierni nie można oszczędzać. Ich jakoś jest gwarancją trwałości, a to bezpośrednio przekłada się na działanie naszej firmy. Pamiętajmy o tym, że każda awaria może oznaczać przestój w pracy, a to zwykle wiąże się z niewywiązaniem się z terminów i stratami.

Cukiernia – co będzie nam potrzebne

opakowanie na ciastoPoza kwestiami związanymi z koniecznością odpowiedniego wyposażenia cukierni, należy także pamiętać o tym, że przy prowadzeniu tego typu działalności potrzebne będą nam też i dodatkowe rozwiązania. Konieczność zabezpieczenie ciast na czas transporty wymaga odpowiedniego ich zapakowania. Według strony http://promet-opakowania.pl w tym celu zwykle wykorzystuje się opakowania na ciasta. Ważne jednak jest to byśmy przy zamawianiu takich opakowań określili swoje oczekiwania. Miejmy świadomość tego, że producent opakowań na ciastka może nie tylko wysłać nam opakowania o określonym rozmiarze i kształcie, ale także zwłaszcza jeśli jest to producent opakowań tekturowych nanieść na nie logo naszej firmy. Jest to o tyle istotne, że tym stosunkowo tanim i prostym sposobem pozyskujemy dodatkową szanse na reklamowanie się. Obecnie tego typu asortyment można z powodzeniem zamawiać za pośrednictwem internetu, a co za tym idzie znalezienie odpowiedniego rozwiązania i szybka realizacja zamówienia nie powinna stanowić żadnego problemu.

Nowoczesne rozwiązania a prowadzenie cukierni

cukierniaProwadzenie działalności w dzisiejszych czasach stawia jednak o wiele więcej wymagań przed przedsiębiorcami niż dawniej, dlatego konieczne jest wdrążanie nowoczesnych rozwiązań by im podołać. W przypadku cukierni rozwiązaniem o którym warto pomyśleć są tak zwane systemy dla gastronomi. Na podstawie strony www.adith.pl pod pojęciem systemy dla gastronomii rozumiemy przede wszystkim różnego rodzaju oprogramowanie dla gastronomii, przede wszystkim program do prowadzenie rzeczywistej ewidencji magazynu, co pozwoli uniknąć przestojów w pracy. Dodatkowo w przypadku cukierni konieczne okazuje się, także wprowadzenie systemu POS. Oddzielną kwestią jest kwestia związana z koniecznością stosowania odpowiednich systemów i rozwiązań z zakresy księgowości.

Jak prowadzić księgowość w cukierni

księgowośćNa portalu ksiegowosc.infor.pl można znaleźć infralokacje, że właściwe prowadzenie księgowości jest aspektem równie ważnym w przypadku każdego typu działalności. W przypadku małej cukierni z powodzeniem można pokusić się o samodzielne prowadzenie firmowej księgowości korzystając z wygodnych rozwiązań dostępnych na rynku. Obecnie w przypadku małych firm najpopularniejszym rozwiązaniem staje się tak zwana księgowość internetowa. Na czym ona polega ? Otóż po zawarciu umowy z firmą, która świadczy tego typu usługi, dostajemy dostęp do jej serwera na którym jest zainstalowany program księgowy. Programy te są tak skonfigurowane, że wymagają jedynie wprowadzenie oczywistych danych, przez co ryzyko błędów w księgowaniu jest minimalne. Dodatkowo mamy możliwość zalogowania się do programu z dowolnego miejsca, dzięki czemu jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Oczywiście, jeżeli samodzielne prowadzenie księgowości budzi nasze obawy zawsze można zdecydować się na zlecenie zewnętrznemu biuru rachunkowemu prowadzenia firmowej księgowości. Należy się jednak liczyć z tym, że jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie.

Podsumowując temat:

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to zawsze pewne wyzwanie, dlatego warto dobrze poznać specyfikę własnego biznesu. Zapoznać się z rozwiązaniami stosowanymi w tego typu branży i poradami osób mających większe doświadczenie w tym temacie.

2 thoughts on “Pomysł na biznes – własna cukiernia

  1. Marta

    Witam, równie ważne jest aby w cukierni znalazł się ekspres do kawy, wtedy do zakupionych słodkości będzie można wypić świeżą kawę 🙂

  2. Fredi

    Obecnie, jeśli się wyposaża cukiernie, ale i sklepy nie można zapominać o terminalach płatniczych. wiele osób nie nosi już ze sobą gotówki i warto, aby takie urządzenie się znalazły w cukierni.

Dodaj komentarz