Popularne regały meblowe

Jednym z najpopularniejszych typów mebli są regały. Jest to mebel bardzo praktyczny, który zajmując niewielką przestrzeń podłogową potrafi pomieścić naprawdę dużo rzeczy. Jak podają statystyki regały są najczęściej kupowanymi meblami poza łóżkami i krzesłami w naszych domach.

Nietypowe regały meblowe

meble regałyKażdemu regał kojarzy się z prostokątną konstrukcją, o poziomych półkach, która zawiera poukładane na nich przedmioty. Współcześni projektanci mebli odeszli nieco od tego tradycyjnego schematu i tworzą konstrukcje bardziej ekstrawaganckie, które poza swoimi podstawowymi zadaniami pełnią także funkcję ozdobną w pokoju. Jak się okazuje, jeśli chodzi o meble regały nie muszą być ani prostokątne, ani nawet symetryczne. Coraz więcej rodzajów artystycznych mebli tego typu pojawia się w salonach meblowych w całym kraju, a ilość osób zainteresowanych takim zakupem jest duża i ciągle rośnie. Najwięcej problemów mają producenci takich mebli, gdyż nie są to proste konstrukcje, a często wymagające także gięcia i klejenia płyt meblowych w oparciu o dość skomplikowany sprzęt. Oczywiście nie pozostaje to bez wpływy na cenę, gdyż meble bardziej artystyczne potrafią kosztować naprawdę sporo pieniędzy, ale często są także tego warte. Regał we współczesnym świecie może przyjąć taki wygląd, że wiele osób z poprzedniej epoki nie poznałoby tego mebla i nie umiałoby znaleźć dla niego zastosowania. Nic dziwnego, gdyż w ogóle nie przypominają mebli z tamtych epok, a są zupełnie czymś nowym.

Nie tylko regały przeżywają meblową rewolucje, ale także inne typy mebli. Wpływ ma na to zwiększone wymagania konsumentów, którzy po latach stagnacji poszukują czegoś nowego. To dobrze, gdyż takie podejście nieco ubarwia nasze życie i wprowadza do niego odrobinę urozmaicenia.