Siatki do stworzenia piłkochwytu

Boisko piłkarskie musi spełniać określony wymagania, aby zostało dopuszczone do użytkowania w rozgrywkach ligowych. Im wyższa liga rozgrywek, tym boisko musi być lepiej przygotowane, aby można było na nim rozgrywać mecze. Boisko musi być przede wszystkim odpowiednio utwardzone, równe, posiadać odpowiednie rozmiary i bramki z siatkami. Wokół boiska muszą być rozwieszony piłkochwyt, aby piłka nie wydostała się na zewnątrz boiska, na przykład na ulicę, ponieważ mogłoby to spowodować duże zagrożenie.

Siatki sportowe do piłki nożnej

siatka sportowaNiezależnie od tego czy dane boisko jest przeznaczone do rozgrywek ligowych, czy jest to tak zwany orlik, na którym w piłkę grają dzieci, to i tak musi być odpowiednio zabezpieczony. Piłka nie może pod żadnym pozorem opuścić terenu boiska. W tym celu cały teren, na którym znajduje się boisko sportowe, jest ogradzany bardzo wysokim ogrodzeniem, które ma na celu zatrzymanie piłki. Tego typu ogrodzenie składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich są bardzo wysokie, sięgające kilkunastu metrów, słupki metalowe. A drugim jest siatka sportowa rozwieszona między nimi. Siatka jest wykonana z bardzo wytrzymałego materiału, dzięki temu dobrze znosi silne uderzenia piłki i niekorzystne warunki atmosferyczne panujące w ciągu całego roku. Taka siatka nie jest zdejmowana zimą, ponieważ zdjęcie jej zajmuje dużo czasu i jest dość trudne, więc materiał z którego wykonana jest siatka, musi być odporny na wilgoć, mróz i śnieg. Polipropylen świetnie się nadaje do produkcji takich siatek sportowych, więc nic dziwnego, że jest najczęściej wykorzystywanym materiałem. Najwyższa siatka umieszona jest za jedną i drugą bramką, ponieważ właśnie w tych miejscach najczęściej piłka wylatuje z obrębu boiska z bardzo dużą siłą

Piłkochwyty możemy kupić w stacjonarnych hurtowniach sportowych lub przez internet. Cena brutto za jeden metr kwadratowy takiej siatki o wielkości oczek dwanaście na dwanaście centymetrów zapłacimy od pięciu do dziesięciu złotych. Do siatki możemy dokupić zestaw montażowy. Za tą cenę kupimy dobrej jakości siatkę, która będzie nam służyć przynajmniej kilka sezonów, oczywiście o ile będzie użytkowana zgodnie z jej przeznaczeniem. Po takiej siatce nie wolno się wspinać. Na siatkę dostajemy kilkuletnią gwarancję producenta.