Specjalne plecaki na laptopy

Kiedy rok temu kupowałam swojego nowego laptopa postanowiłam, że dokupię do niego jedynie pokrowiec. Wiedziałam, że jest to sprzęt, który i tak będzie głównie przebywał u mnie na biurku i raczej nie będę go wynosiła poza dom. Jak się później okazało, jednak kilkakrotnie zmuszona byłam transportować mojego laptopa, co bez odpowiedniego zabezpieczenia mogło się naprawdę źle skończyć.

Odpowiednie plecaki na laptopa

plecak na laptopaZdecydowałam się na zakup laptopa z czystej wygody. Nie lubię komputerów stacjonarnych albowiem zajmują one zbyt wiele miejsca w moim i tak bardzo małym pokoju. Z kolei laptop ma idealne rozmiary i oprócz niego mogę zmieścić na swoim biurku jeszcze wiele innych rzeczy. Mój nowy laptop miał być po prostu alternatywą dla stacjonarnego komputera biurowego, lecz kiedy zmieniłam pracę okazał się również bardzo przydatny w moim biurze, dlatego zaczęłam go ze sobą zabierać. Początkowo po prostu owijałam laptopa w bluzy i chowałam go do mojego starego, szkolnego plecaka, lecz potem dowiedziałam się, że nie jest to do końca bezpieczny sposób jego transportowania, ponieważ laptop wciąż narażony jest na drgania, a bluza jedynie delikatnie go amortyzuje. Z tego powodu postanowiłam kupić specjalny plecak na laptopa, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. W środku znajdowały się bardzo podobne zabezpieczenia do tych, jakie są w pokrowcach lub w torbach na laptopa, jednakże plecak zawierał znacznie więcej miejsca wobec czego mogłam zmieścić w nim nie tylko sam komputer i zasilacz, ale również myszkę, oraz szereg innych akcesoriów, a mimo to, że zabierałam ze sobą wszystko, co do laptopa było mi potrzebne, włącznie z przedłużaczem, w plecaku wciąż pozostawało wiele miejsca w którym mogłam schować także dokumenty niezbędne mi podczas pracy, oraz całą resztę, jaką zazwyczaj nosiłam ze sobą. W dodatku plecak wyglądał niemalże tak samo, jak ten tradycyjny dlatego nikt nie wiedział, że mam w środku drogi sprzęt.

Plecak posiada mnóstwo przegródek i kieszeni umożliwiających schowanie dodatkowych gadżetów, a także ich posegregowanie w taki sposób, że później wszystko łatwo nam znaleźć w plecaku. Rzeczy w nim umieszczone są odpowiednio zabezpieczone, więc nawet jeżeli jeździmy do pracy rowerem i wjeżdżamy często na wysokie krawężniki możemy mieć pewność, że nic nie będzie się o siebie obijało.