Wyjątkowe i naturalne przysmaki dla pupili

 

Każdy właściciel psa stara się zapewnić mu jak najlepsze warunki jeżeli chodzi o podstawowe bytowanie. Jednak najwięcej możliwości dają kwestię związane z żywieniem. Istnieje wiele teorii dotyczących różnego rodzaju diet. Dodatkowo na rynku można spotkać wiele rodzai pokarmu i trudno jest dokonać najlepszego wyboru.

Poroże jako gryzak dla psa

gryzaki naturalneJeszcze więcej pytań pojawia się w momencie kiedy nabywamy smakołyki. Tutaj doskonałym pomysłem jest sięgnięcie po te jak najbardziej naturalne, które posiadają najwięcej wartości odżywczych. Jeżeli sięgniemy po dobrej jakości psie łakocie mogą stać się idealnym uzupełnieniem diety i pozytywnie wpływać na zdrowie oraz kondycję pupila. Gryzaki naturalne pojawiają się w różnych postaciach. Najczęściej jest to suszone mięso pochodzące z innych zwierząt. Prawdziwym hitem wśród nich jest poroże pochodzące z jelenia. Wielką jego zaletą jest sposób jego pozyskiwania, ponieważ rogacze zrzucają je od lutego do kwietnia. Jest to humanitarny sposób. Dodatkowo jest to przekąska bezpieczna dla naszego psa i całkowicie bezwonna. Często jest to ogromny problem, ponieważ przechowując smakołyki nie wiemy gdzie je umieścić z powodu przykrego zapachu. Poroże jelenia go nie wydziela i jest neutralne. Taki gryzak w zupełności wystarczy nawet na kilka miesięcy. Jego wielkość jest dostosowywana do rasy oraz specyfiki naszego pieska. Wybór jest bardzo szeroki i poroża są różnie przycinane. Taki gryzak pomoże w dbaniu o kondycję zębów naszego psa.

Usuwa kamień i oczyszcza je z ewentualnych zabrudzeń. Dzięki temu dbamy o dobrą profilaktykę. Jeżeli chodzi o wartości odżywcze to zawiera potas, żelazo, wapno i magnez. Jeżeli nasz piesek straci zainteresowanie gryzakiem wystarczy krótko przegotować go we wrzącej wodzie i poczekać aż się wystudzi.