Wymarzona szafa najlepiej na wymiar

Jeśli wprowadzamy się do nowego mieszkania lub chcemy odświeżyć stare, na pewno pomyślimy o nowych meblach. Czeka nas wtedy dużo pracy, żeby pomyśleć, jakie chcemy szafy w salonie, sypialni, w pokoju dziecka i w kuchni. Dopasowujemy wszystko do funkcjonalności i żeby wyglądało tak jak chcemy. Mamy wszystkie wymagane wymiary i idziemy do któregoś z popularnych sklepów meblowych. I pojawia się problem, bo tam wszystko jest w wymiarach standardowych.

Szafy na wymiar czy ze sklepu?

szafy na wymiar z KatowicChcąc naprawdę dobrze wypełnić przestrzeń według naszych potrzeb, najprawdopodobniej będziemy mieli problem z dopasowaniem standardowych, dostępnych w sklepach mebli do naszego mieszkania. Szczególnie jeśli nie jest to duże mieszkanie, każde dwadzieścia centymetrów jest ważne, a biorąc standard możemy być pewni, że będziemy mieli szparę przy którejś ścianie. Kwestią jest tylko to, czy będzie to pięć czy trzydzieści pięć centymetrów. Ten problem nieco znika przy dużych mieszkaniach, gdzie nie wstawiamy szaf od ściany do ściany. Ale w większości przypadków mimo wszystko, jeśli chcemy kupić dokładnie to, co chcemy to musimy zastanowić się czy kupować w sklepie czy na zamówienie u stolarza. Mieszkając na południu Polski warto zwrócić uwagę na szafy na wymiar z Katowic. Wbrew pozorom taki stolarz wykona wszystko to, co możemy uzyskać w którymś z popularnych sklepów z meblami. Wielu ludzi uważa, że jeśli chce fronty z połyskiem, albo szafę z drzwiami przesuwnymi, to stolarz sobie z tym nie poradzi. Wręcz przeciwnie, gdy szafy są robione na wymiar, możemy zażyczyć sobie wszystkiego co chcemy. Możemy polegać na projekcie wykonawcy po uprzednim podaniu wytycznych, a możemy także zrobić własny projekt i mieć dokładnie takie meble, jak chcemy. Niestety są plusy i minusy każdej opcji. Kupując na wymiar musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli trochę dłużej poczekać, a nie po prostu wejść do sklepu i mieć szafki za kilka dni, a nawet na jutro.

Dla niektórych to jest problem, bo nie mogą od razu zobaczyć jak to będzie wyglądało, a w sklepie mimo wszystko można pójść na ekspozycję i z każdej strony obejrzeć gotowy mebel. Kwestia ceny już jest dość otwarta, fachowcy w tej dziedzinie mają różne ceny, ale warto pamiętać, patrząc na ceny w sklepie, że każda zmiana w kierunku lepszej funkcjonalności zwiększa bardzo cenę. Czy to front z połyskiem, czy samo domykająca szuflada, albo taśma led uruchamiająca się wraz z otwarciem drzwi, to wszystko kosztuje dodatkowo.