Zezłomowanie samochodu w Bydgoszczy

Zbieranie złomu jest dla wielu osób sposobem na życie, bo jest on w cenie. Za kilogram złomu można dostać kilkanaście złotych. Na złomowiska ludzi przynoszą przeróżne rzeczy, które są im niepotrzebne, albo przedmioty, które znajdą i są coś warte. Choć głównym towarem, jaki jest dostarczany na złomowiska, jest samochód, szczególnie ten po wypadku drogowym.

Jakie samochody można zezłomować?

złomowanie samochodów w BydgoszczyJeżeli mamy własny samochód, to z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego ile on jest wart. Nowe modele zawsze są warte dużo pieniędzy, szczególnie jeżeli są z najnowszej serii. Im dłużej go używamy i im więcej ma właścicieli, tym niższa jego wartość. Mając stary samochód, który więcej czasu spędza u mechanika niż na drodze, lepiej jak najszybciej sprzedać, bo jest generatorem wielkich kosztów. Jeżeli znajdzie się chętny na jego zakup, to mamy szczęście, a w przeciwnym wypadku pozostaje nam tylko jego rychłe złomowanie. Jeżeli chcemy dostać za nasz wrak jak najwięcej pieniędzy to złomowanie samochodów w Bydgoszczy cieszy się największym zainteresowaniem kierowców z całej północnej Polski. Przy wycenie samochodu istotny jest rok produkcji, marka i model auta, stan techniczny, oraz czy sami go dostarczymy, czy musi zostać po niego wysłana laweta. Za samochody osobowe, które są uszkodzone i nie są w stanie samodzielnie jeździć, w skupie dostaniemy około czterysta, pięćset złotych. Jeżeli jest sprawny, to możemy dostać nawet tysiąc złotych, w zależności od roku produkcji. Na złom są też przyjmowane samochody dostawcze i ciężarowe, za które cennik przewiduje wyższe ceny, z uwagi na tonaż. Im więcej samochód będzie ważył, to tym więcej pieniędzy za niego dostaniemy. Ponieważ złomowane samochody w Bydgoszczy są rozbierane na części, które nadają się jeszcze do sprzedaży, oraz na takie, które podlegają zniszczeniu, gdyż do niczego się nie nadają. Zanim oddamy auto na złomowanie, warto wyciągnąć z niego wszystkie wartościowe elementy wyposażenia, bo dostanie za nie grosze na złomowisku.

Zawsze bardziej opłacalne jest sprzedanie komuś samochodu niż oddanie na złom. Jednak jeżeli nie znajdzie się chętny, to lepiej dostać za niego choć paręset złotych niż żeby miał nam zajmować miejsce w garażu, lub stać na trawie i rdzewieć. Złomując pojazd, nie musimy się martwić o jego wyrejestrowanie, bo robi to za nas zakład skup złomu.